OLIVOVÝ OLEJ V KOSMETICE A PÉČI O ZDRAVÍ

OLIVOVÝ OLEJ PRO ZDRAVÍ

Obyvatelé Kréty mají největší spotřebu olivového oleje na osobu na světě a současně jeden z nejnižších výskytů srdečně-cévních chorob a rakoviny. Vědecké studie ukazují, že složení olivového oleje podporuje vznik HDL (hodného) cholesterolu, který zabraňuje vzniku krevních sraženin. Při pravidelné konzumaci 4-5 lžic kvalitního olivového oleje denně se velmi výrazně sníží riziko infarktu a srdeční příhody.

Olivový olej pro zdraví

Olivový olej je zařazen mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě.

Víte, že ... ?

  • Olivy obsahují vitamíny K,D,A, E které podporují průchodnost žil a cév
  • Olivy jsou velmi bohaté na antioxidanty
  • Olivy i přes svůj obsah tuků podporují hubnutí (černé olivy jsou velmi málo kalorické)
  • Olivový olej má nižší energetickou hodnotu než máslo a lze ho využít pro diabetiky a redukční diety)
  • Olivový olej působí proti zácpě a nadýmání
  • Olivový olej podporuje funkci žlučníku a napomáhá vstřebávání vápníku
  • Olivový olej rozpouští nežádoucí hleny
  • Olivový olej se používá na ošetřování ekzémů a bércových vředů
  • Olivový olej se používá jako zklidňující prostředek po opalování
  • Olivový olej chrání pleť před účinky mrazu

POUŽITÍ OLIVOVÉHO OLEJE V KOSMETICE

Čistý olej lisovaný za studena je pro lidskou pokožku hotový zázrak. Složení mastných kyselin je velmi podobné lidskému mazu a proto je velmi vhodný pro suchou, zánětlivou, alergickou, podrážděnou, poraněnou či jinak poškozenou pokožku. Díky svým vlastnostem dokáže proniknout do hloubky pokožky a vázat na sebe vlhkost což vypíná pleť a chrání ji před tvorbou vrásek. V olivovém oleji je obsažen vitamín E, který podporuje elasticitu pokožky a zvyšuje její odolnost. Olivový olej působí protizánětlivě a hojivě a proto ho lze doporučit pro citlivou pleť a dokonce je vhodný i k péči o velmi jemnou pokožku dětí a batolat.

Olivový olej pro péči o malé děti

OLIVOVÝ OLEJ PRO KRÁSU

Olivový olej je opravdu jedním z nejlepších kosmetických a léčebných prostředků. Výbroných účinků na zdraví dosahuje předešřím díky látkám, které obsahuje. Vitamín A zjemňuje kůži a pomáhá při tvorbě nových buněk a vitamín E, který chrání tělo před volnými radikály a tedy i před předčasným stárnutím kůže. Olivový olej má i vynikající zklidňující schopnosti, dokáže výborně ošetřit popálenou kůži či drobná hmyzí bodnutí. Ubrouskem namočeným v olivovém oleji můžeme dokonce zmírnit bolest podvrtnutého kotníku nebo namoženého svalu.

Olivový olej v kosmetice

NA VRÁSKY PLATÍ MASÁŽ

Pro krásnou pleť

Chcete-li mít krásnou pleť, smíchejte lžíci olivového oleje se šťávou z půlky citronu a touto směsí potřete obličej, pak obličej omyjte teplou vodou, dosucha vytřete a znovu natřete čistým olivovým olejem.

Olivový olej a péče o pleť

Kúra na sametově jemné ruce

Ruce neustále vystavujeme nepříznivému počasí, a to způsobuje jejich vysušování, které může vést v extrémních případech až k bolestivým prasklinkám. Proto si jednou do týdne jako prevenci připravte olivovou koupel. Olivový olej nalijte do misky, mírně zahřejte a ponořte do něj ruce na deset minut. Po této lázni je budete mít krásně hebké.

Peeling na hebkou pokožku

Dokonale jemné kůže docílíte, pokud si uděláte olivový peeling: smíchejte tři polévkové lžíce hrubozrnné mořské soli se třemi polévkovými lžícemi olivového oleje a směsí krouživými pohyby masírujte celé tělo. Nakonec opláchněte teplou vodou.

OLIVOVÝ OLEJ A PÉČE O VLASY

Lámavé vlasy

Lámou-li se vám vlasy, dopřejte si jednou za týden vlasový zábal s olivovým olejem. Vlasy budou lesklé, pružné, a dokonce se v nich zacelí drobné trhlinky.

Olivový olej ve vlasové kosmetice

Zábal, který ochrání vlasy před štěpením

Trápí vás rozštěpené konečky vlasů? Olivový zábal jim spolehlivě pomůže a ještě jim dodá hedvábný lesk. Zahřejte dvě polévkové lžíce olivového oleje, smíchejte s jedním žloutkem a vmasírujte do vlasů. Abyste udržela kúru v teple, zabalte si vlasy do potravinové fólie a ručníku. Nechte působit minimálně hodinu, v ideálním případě celou noc. Následně si vlasy umyjte jemným šamponem.

Kúra na lesk vlasů

Vyzkoušejte mléčnou kúru. Smíchejte dostatečné množství olivového oleje s trochou mléka. Směs vmasírujte do vlasové pokožky 20 minut před sprchováním.